SM- esikisa 2.3.2019

SM-esipilkki 2019 tulokset     2.3.2019 klo 10-14 Kemin merialue        Pakkasta -9C, lumituiskua ja navakkaa pohjoistuulta.         Miehet:     Sija Nimi Seura Tulos (g) 1 Ohtonen Kari Tornedalens Sportfiskeklubb 17760 2 Lappi Esa Pielaveden Pilkkijät 16885 3 Kokkonen Jouni Merilapin Urheilukalastajat 14965 4 Rahikkala Vesa Merilapin Urheilukalastajat 13365 5 Lappi Janne Pielaveden Pilkkijät 11850 6 Kauppinen Mika Raahen Merionkijat 11635 7 Kemppainen Jouni Merilapin Urheilukalastajat 10630 8 Puumalainen Miikka Merilapin Urheilukalastajat 8705 9 Lukkarinen Kalle Pielaveden Pilkkijät 8275 10 Poikajärvi Janne Lapin Ahventeam 7580 11 Perkkiö Tuomas Ei seuraa 7295 12 Keskitalo Sami Raahen Merionkijat 6665 13 Siilanen Timo Kalataival 6525 14 Enbuske Kent Luleå Ruotsi 5860 15 Kallatsa Tapio Koillisen Kilpakalastajat 5640 16 Kallatsa Olavi Koillisen Kilpakalastajat 5400 17 Huttu Seppo Kalataival 5200 18 Vinni Harry Merilapin Urheilukalastajat 5165 18 Mastokangas Mauri Toholammin Pilkkijät 5165 20 Karhunen Ismo Rautaruukin Urheilukalastajat 4775 21 Kaikkonen Taisto Iin Kalamiehet 4680 22 Kantojärvi Pertti Merilapin Urheilukalastajat 4500 23 Keltamäki Kari Iin Kalamiehet 4410 24 Lohilahti Viljo Kuusamon Uistinseura 4190 25 Mustaniemi Janne Kuusamon Uistinseura 4105 26 Jussila Leo Iin Kalamiehet 3715 27 Tuohimaa Ari Kuusamon Uistinseura 3585 28 Heinälehto Markku Merilapin Urheilukalastajat 3540 29 Johansson Toni Liperin Urheilukalastajat 3470 30 Keränen Jarkko Puolangan Pystypilkkijät 3365 31 Virkkula Taisto Kuusamon Uistinseura 3115 32 Huuskanen Juha Kiuruveden Vapaa-ajankalastajat 3085 33 Ristiniemi Jari Kuhmon Kalamiehet 2895 34 Kakko Juha Veitsiluodon Kalamiehet 2695 35 Koskinen Timo Ei seuraa 2070 36 Johansson Heikki Veitsiluodon Kalamiehet 2025 37 Puumalainen Matti Merilapin Urheilukalastajat 1955 38 Viro Veli-Matti Ei seuraa 1750 39 Lahti Tero Ei seuraa 1730 40 Räisänen Ville Merilapin Urheilukalastajat 1725 41 Riepula Juha-Matti Iin Kalamiehet 1520 42 Kortelainen Pertti Ei seuraa 1430 43 Toppi Hannes Merilapin Urheilukalastajat 1265 44 Kinnunen Kyösti Merilapin Urheilukalastajat 1110 45 Pietilä Jaakko Merilapin Urheilukalastajat 585         Miesveteraanit 60:     1 Neijonen Vilho Keminseudun Urheilukalastajat 13810 2 Niemelä Jouni Kuusamon Uistinseura 11125 3 Heiskanen Veijo Kuusamon Uistinseura 8865 4 Rahikkala Lauri Iin Kalamiehet 7525 5 Veteläinen Rauno Kuusamon Uistinseura 7065 6 Saastamoinen Tapio Pielaveden Pilkkijät 6290 7 Silvennoinen Martti Kiuruveden Vapaa-ajankalastajat 6285 8 Kehusmaa Reino Keminseudun Urheilukalastajat 5895 9 Mustaniemi Unto Kuusamon Uistinseura 5720 10 Kerttula Ari Raahen Merionkijat 5165 11 Karppi Tuomo Vieskan Vapakalastajat 3870 12 Laukkanen Eljas Pyhännän Vapaa-ajankalastajat 3825 13 Halonen Sakari Kiuruveden Vapaa-ajankalastajat 3300 14 Koivisto Tapio Oulun Erä- ja kennelkerho 2945 15 Keränen Markku Puolangan Pystypilkkijät 2820 16 Junnonaho Antero Pyhännän Vapaa-ajankalastajat 2400 17 Sannemalm Kenneth Ei seuraa 2285 18 Lassila Reijo Liperin Urheilukalastajat 2190 19 Kulojärvi Timo Kalataival 2150 20 Uksila Rauli Ei seuraa 2070 21 Sannemalm Erling Ei seuraa 1940 22 Keveri Veijo Merilapin Urheilukalastajat 1820 23 Wäli Osmo Kuusamon Uistinseura 1805 24 Leinonen Eero Merilapin Urheilukalastajat 1785 25 Liimatta Leo Keminseudun Urheilukalastajat 1770 26 Keränen Yrjö Puolangan Pystypilkkijät 1765 27 Eskola Taisto Veitsiluodon Kalamiehet 1645 28 Pasanen Erkki Kuusamon Uistinseura 1490 29 Hiltunen Aimo Keminseudun Urheilukalastajat 1477 30 Tikkala Pertti Ei seuraa 1425 31 Puurunen Markku Oulun Erä- ja kennelkerho 1325 32 Viinamäki Olli Iin Kalamiehet 1235 33 Ontero Esa Iin Kalamiehet 1145 34 Härkman Reijo Oulun Erä- ja kennelkerho 1040 35 Kaikkonen Taavi Iin Kalamiehet 935   Naiset:     1 Juurikka Elisa Iin Kalamiehet 5330 2 Enojärvi Eeva Kuusamon Uistinseura 2290 3 Kerttula Sari Raahen Merionkijat 1790 4 Kurttila Pirkko-Liisa Iin Kalamiehet 1350 5 Siilanen Erja Kalataival 655 6 Kirstinä Leena Keminseudun Urheilukalastajat 140         Naisveteraanit 60:     1 Veteläinen Raija Kuusamon Uistinseura 6065 2 Niemelä Mervi Kuusamon Uistinseura 6055 3 Rahikkala Leena Iin Kalamiehet 5110 4 Heiskanen Aila Kuusamon Uistinseura 4490 5 Koivisto Eeva-Liisa Oulun Erä- ja kennelkerho 4435 6 Kurvinen Vuokko Kuusamon Uistinseura 3995 7 Vaara Arja Rovaniemen Kala- ja metsämiehet 3420 8 Kaikkonen Eija Veitsiluodon Kalamiehet 2975 9 Jaakola Raija Veitsiluodon Kalamiehet 2730 10 Ohtonen Marjatta Oulun Erä- ja kennelkerho 2635 11 Laukka Arja Oulun Erä- ja kennelkerho 2415 12 Keveri Raili Merilapin Urheilukalastajat 2135 13 Eskola Raili Veitsiluodon Kalamiehet 2060 14 Kaarre Leena Iin Kalamiehet 1775 15 Pitkänen Maarit Kalataival 1740 16 Tikkala Eeva-Liisa Ei seuraa 1665 17 Määttä Terttu Viitalammen Erä ja kala 1575 18 Väisänen Maija Survarit 1470 19 Ristiniemi Elvi Kuhmon Kalamiehet 1430 20 Jakkila Helinä Iin Kalamiehet 1390 21 Mustaniemi Eija Kuusamon Uistinseura 880 22 Vaikkonen Hilkka Iin Kalamiehet 665 23 Ikonen Airi Iin Kalamiehet 530 24 Palo Leila Veitsiluodon Kalamiehet 435   Nuoret 19:     1 Lehtosaari Jesse Kuusamon Uistinseura 6270 2 Rahikkala Oskari Iin Kalamiehet 6205 3 Härkman Henry Oulun Erä- ja kennelkerho 3855 4 Kinnunen Eetu Merilapin Urheilukalastajat 3440   Nuoret 15:     1 Hagström Jaakko Vimpelin Kalaveikot 3755 2 Leppänen Lauri Merilapin Urheilukalastajat 2630 3 Ojala Niko Merilapin Urheilukalastajat 2165 4 Vesa Eljas Merilapin Urheilukalastajat 1670 5 Tuohimaa Miko Kuusamon Uistinseura 1595 6 Vesa Jooa Merilapin Urheilukalastajat 865




SM-esipilkki 2019 tulokset




2.3.2019 klo 10-14 Kemin merialue








Pakkasta -9C, lumituiskua ja navakkaa pohjoistuulta.








Miehet:




Sija

Nimi

Seura

Tulos (g)

1

Ohtonen Kari

Tornedalens Sportfiskeklubb

17760

2

Lappi Esa

Pielaveden Pilkkijät

16885

3

Kokkonen Jouni

Merilapin Urheilukalastajat

14965

4

Rahikkala Vesa

Merilapin Urheilukalastajat

13365

5

Lappi Janne

Pielaveden Pilkkijät

11850

6

Kauppinen Mika

Raahen Merionkijat

11635

7

Kemppainen Jouni

Merilapin Urheilukalastajat

10630

8

Puumalainen Miikka

Merilapin Urheilukalastajat

8705

9

Lukkarinen Kalle

Pielaveden Pilkkijät

8275

10

Poikajärvi Janne

Lapin Ahventeam

7580

11

Perkkiö Tuomas

Ei seuraa

7295

12

Keskitalo Sami

Raahen Merionkijat

6665

13

Siilanen Timo

Kalataival

6525

14

Enbuske Kent

Luleå Ruotsi

5860

15

Kallatsa Tapio

Koillisen Kilpakalastajat

5640

16

Kallatsa Olavi

Koillisen Kilpakalastajat

5400

17

Huttu Seppo

Kalataival

5200

18

Vinni Harry

Merilapin Urheilukalastajat

5165

18

Mastokangas Mauri

Toholammin Pilkkijät

5165

20

Karhunen Ismo

Rautaruukin Urheilukalastajat

4775

21

Kaikkonen Taisto

Iin Kalamiehet

4680

22

Kantojärvi Pertti

Merilapin Urheilukalastajat

4500

23

Keltamäki Kari

Iin Kalamiehet

4410

24

Lohilahti Viljo

Kuusamon Uistinseura

4190

25

Mustaniemi Janne

Kuusamon Uistinseura

4105

26

Jussila Leo

Iin Kalamiehet

3715

27

Tuohimaa Ari

Kuusamon Uistinseura

3585

28

Heinälehto Markku

Merilapin Urheilukalastajat

3540

29

Johansson Toni

Liperin Urheilukalastajat

3470

30

Keränen Jarkko

Puolangan Pystypilkkijät

3365

31

Virkkula Taisto

Kuusamon Uistinseura

3115

32

Huuskanen Juha

Kiuruveden Vapaa-ajankalastajat

3085

33

Ristiniemi Jari

Kuhmon Kalamiehet

2895

34

Kakko Juha

Veitsiluodon Kalamiehet

2695

35

Koskinen Timo

Ei seuraa

2070

36

Johansson Heikki

Veitsiluodon Kalamiehet

2025

37

Puumalainen Matti

Merilapin Urheilukalastajat

1955

38

Viro Veli-Matti

Ei seuraa

1750

39

Lahti Tero

Ei seuraa

1730

40

Räisänen Ville

Merilapin Urheilukalastajat

1725

41

Riepula Juha-Matti

Iin Kalamiehet

1520

42

Kortelainen Pertti

Ei seuraa

1430

43

Toppi Hannes

Merilapin Urheilukalastajat

1265

44

Kinnunen Kyösti

Merilapin Urheilukalastajat

1110

45

Pietilä Jaakko

Merilapin Urheilukalastajat

585





Miesveteraanit 60:




1

Neijonen Vilho

Keminseudun Urheilukalastajat

13810

2

Niemelä Jouni

Kuusamon Uistinseura

11125

3

Heiskanen Veijo

Kuusamon Uistinseura

8865

4

Rahikkala Lauri

Iin Kalamiehet

7525

5

Veteläinen Rauno

Kuusamon Uistinseura

7065

6

Saastamoinen Tapio

Pielaveden Pilkkijät

6290

7

Silvennoinen Martti

Kiuruveden Vapaa-ajankalastajat

6285

8

Kehusmaa Reino

Keminseudun Urheilukalastajat

5895

9

Mustaniemi Unto

Kuusamon Uistinseura

5720

10

Kerttula Ari

Raahen Merionkijat

5165

11

Karppi Tuomo

Vieskan Vapakalastajat

3870

12

Laukkanen Eljas

Pyhännän Vapaa-ajankalastajat

3825

13

Halonen Sakari

Kiuruveden Vapaa-ajankalastajat

3300

14

Koivisto Tapio

Oulun Erä- ja kennelkerho

2945

15

Keränen Markku

Puolangan Pystypilkkijät

2820

16

Junnonaho Antero

Pyhännän Vapaa-ajankalastajat

2400

17

Sannemalm Kenneth

Ei seuraa

2285

18

Lassila Reijo

Liperin Urheilukalastajat

2190

19

Kulojärvi Timo

Kalataival

2150

20

Uksila Rauli

Ei seuraa

2070

21

Sannemalm Erling

Ei seuraa

1940

22

Keveri Veijo

Merilapin Urheilukalastajat

1820

23

Wäli Osmo

Kuusamon Uistinseura

1805

24

Leinonen Eero

Merilapin Urheilukalastajat

1785

25

Liimatta Leo

Keminseudun Urheilukalastajat

1770

26

Keränen Yrjö

Puolangan Pystypilkkijät

1765

27

Eskola Taisto

Veitsiluodon Kalamiehet

1645

28

Pasanen Erkki

Kuusamon Uistinseura

1490

29

Hiltunen Aimo

Keminseudun Urheilukalastajat

1477

30

Tikkala Pertti

Ei seuraa

1425

31

Puurunen Markku

Oulun Erä- ja kennelkerho

1325

32

Viinamäki Olli

Iin Kalamiehet

1235

33

Ontero Esa

Iin Kalamiehet

1145

34

Härkman Reijo

Oulun Erä- ja kennelkerho

1040

35

Kaikkonen Taavi

Iin Kalamiehet

935

Naiset:




1

Juurikka Elisa

Iin Kalamiehet

5330

2

Enojärvi Eeva

Kuusamon Uistinseura

2290

3

Kerttula Sari

Raahen Merionkijat

1790

4

Kurttila Pirkko-Liisa

Iin Kalamiehet

1350

5

Siilanen Erja

Kalataival

655

6

Kirstinä Leena

Keminseudun Urheilukalastajat

140





Naisveteraanit 60:




1

Veteläinen Raija

Kuusamon Uistinseura

6065

2

Niemelä Mervi

Kuusamon Uistinseura

6055

3

Rahikkala Leena

Iin Kalamiehet

5110

4

Heiskanen Aila

Kuusamon Uistinseura

4490

5

Koivisto Eeva-Liisa

Oulun Erä- ja kennelkerho

4435

6

Kurvinen Vuokko

Kuusamon Uistinseura

3995

7

Vaara Arja

Rovaniemen Kala- ja metsämiehet

3420

8

Kaikkonen Eija

Veitsiluodon Kalamiehet

2975

9

Jaakola Raija

Veitsiluodon Kalamiehet

2730

10

Ohtonen Marjatta

Oulun Erä- ja kennelkerho

2635

11

Laukka Arja

Oulun Erä- ja kennelkerho

2415

12

Keveri Raili

Merilapin Urheilukalastajat

2135

13

Eskola Raili

Veitsiluodon Kalamiehet

2060

14

Kaarre Leena

Iin Kalamiehet

1775

15

Pitkänen Maarit

Kalataival

1740

16

Tikkala Eeva-Liisa

Ei seuraa

1665

17

Määttä Terttu

Viitalammen Erä ja kala

1575

18

Väisänen Maija

Survarit

1470

19

Ristiniemi Elvi

Kuhmon Kalamiehet

1430

20

Jakkila Helinä

Iin Kalamiehet

1390

21

Mustaniemi Eija

Kuusamon Uistinseura

880

22

Vaikkonen Hilkka

Iin Kalamiehet

665

23

Ikonen Airi

Iin Kalamiehet

530

24

Palo Leila

Veitsiluodon Kalamiehet

435

Nuoret 19:




1

Lehtosaari Jesse

Kuusamon Uistinseura

6270

2

Rahikkala Oskari

Iin Kalamiehet

6205

3

Härkman Henry

Oulun Erä- ja kennelkerho

3855

4

Kinnunen Eetu

Merilapin Urheilukalastajat

3440

Nuoret 15:




1

Hagström Jaakko

Vimpelin Kalaveikot

3755

2

Leppänen Lauri

Merilapin Urheilukalastajat

2630

3

Ojala Niko

Merilapin Urheilukalastajat

2165

4

Vesa Eljas

Merilapin Urheilukalastajat

1670

5

Tuohimaa Miko

Kuusamon Uistinseura

1595

6

Vesa Jooa

Merilapin Urheilukalastajat

865